Apšviestoji

download

Knygos pavadinimas: Apšviestoji
Autorius: Tara Westover
Versta iš: anglų
Leidimo metai: 2018
Puslapių: 456

Aprašymas:

Knyga, apie kurią girdėjau daug puikių atsiliepimų ir jau seniai norėjau perskaityti. Tokios knygos turi aukštai užkeltą kartelę  – skaitai ir labai kritiškai vertini – juk esi girdėjęs, jog tai puiki knyga. Ir iš tikro, knyga tikrai labai gera, ypač dėl to, jog autobiografinė. Susidarė įspūdis, kad knygos puslapiuose autorė atliko išpažintį, analizuodama save, savo bei artimųjų elgesį. Knyga tikrai nėra lengva, skaitant krūtinę slėgė tarsi koks akmuo, sunkumas. Sunku ir patikėti, kad būna toks gyvenimas, tokios šeimos, tokie išgyvenimai.

Mergaitė Tara gyvena didelėje šeimoje, jos tėtis serga bipoliniu sutrikimu, jau nuolat atrodo, kad bus pasaulio pabaiga, todėl visa šeima nuolat ruošia atsargas, sunkiai dirba. Tėvas yra įsitikinęs, kad viskas yra Dievo rankose, todėl jis nepasitiki gydytojais, medicina, o tik savo žmona. Sunkiausios traumos yra gydomos namuose, pasitelkiant tepalus, užpilus, aliejus. Mergaitė kenčia neįmanomas patyčias. Jos brolis neslepia savo agresijos, žiauriai elgiasi ne tik su savo draugėmis, tačiau ir su sese.

Mergaitės tėvas nepasitiki ir švietimo sistema, todėl mergaitė su broliais ir sesėmis yra ugdoma namuose. Tačiau sulaukusi amžiaus, kai gali stoti į koledžą, ji pabandė. Išlaikė pirmą, antrą kartą egzaminus ir gavo kvietimą studijuoti. Savo kelyje sutiko daug gerų žmonių, kurių dėka, galėjo tęsti studijas, pasiekti aukštų laipsnių. Tačiau visą laiką ją slėgė didelė našta – šeima jos išsižadėjo, kadangi mergina nesutiko, kad tėvas iš jos išvarytų velnią. Knygoje jaučiama nuoskauda dėl to. Moteris ilgisi šeimos, vis bando ją susigrąžinti, bet nieko nesigauna. Paskutiniuose puslapiuose autorė rašo, kad su savo šeima nebendravo jau 4 metus…

Labai liūdna, dramatiška, bet tuo pačiu ir įkvepianti knyga.

Bendras įvertinimas 10 balų sistemoje – 10.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s